"MILUJEME TY, CO NÁS ODMÍTAJÍ A ODMÍTÁME TY, CO NÁS MILUJÍ"
Zdroj - foto zdarma - pixabay.com , publicdomainpictures.net
elisblog@seznam.cz
"Sex-appeal žen je umění vyvolat u mužů touhu po tom, co už znají."


"Láska je ze všech vášní nejsilnější, útočí na srdce, hlavu i tělo"

Založila jsem si druhý "modrý blog" - wonderful-world-elis.blog.cz
Bude mít rubriky - básně, povídky a články s různými náměty atd.
Na druhém blogu je publikován článek - "Nesnáším loučení"


Tento "červený blog" zůstane k publikovánívelmi oblíbeného
a vzrušující příběhu "Letní romance s Borisem".

"V životě je jen jediné štěstí, milovat a být milován."

Informace ke službě "Odběr novinek" na tomto blogu.
Přihlaste se k odběru novinek, budete upozorněni emailem na
nový článek, nezapomeňte otevřít a odkliknout potvrzující email.
Email jde cestou blogu.cz, vaše emailová adresa zůstane utajena!

"Teorie lásky je božská, její praxe ďábelská."

LETNÍ ROMANCE S BORISEM - 28. část


V některých případech se nový návštěvník blogu nechá odradit tím,
že se jedné o více dílný příběh a že by nepochytil o co jde.
Ale každá část příběhu má uzavřený děj a lze si
ji přečíst i jako samostatnou povídku...

"Láska vám může srdce naplnit, zlomit a znovu vyléčit."

Děkuji za návštěvu, budu ráda pokud zanecháte v komentářích své
názory a zůstanete pravidelnými návštěvníky blogu.
Děkuji holkám, které sem mnou přešly ze dvou zrušených blogu.

"Sex bez lásky je jen prázdný prožitek"

Ústava ČR chrání práva k výsledkům tvůrčí duševní činnosti zákonem.
Autorské právo - zák. č. 121/2000 Sb. ve znění pozdějších novelizací.
NA VŠECHNA DÍLA ZVEŘEJNĚNÁ NA TOMTO BLOGU SE VZTAHUJÍ
AUTORSKÁ PRÁVA, KOPÍROVÁNÍ NEBO ŠÍŘENÍ JE ZAKÁZÁNO!!!

"Láska je pokrmem žen, pro muže je kořením."

Letní romance s Borisem
Příběh je napsaný podle skutečných událostí, pro postavy
jsem vyhledala fotky dvojníků. Můžete si tak při
čtení vytvořit lepší vizuální představu.
Borisovo životní krédo: "Kdo dostal polibek a nevezme si vše,
zaslouží si ztratit i to, co už získal!"
HLAVNÍ POSTAVY PŘÍBĚHU "LETNÍ ROMANCE S BORISEM"


Milostné rošády – 1. kapitola - Osudové setkání

10. prosince 2014 v 11:41 | Elis |  Milostné rošády
Elis
Milostné rošády - 1.kapitola - Osudové setkání

Sedím u baru na vysoké stoličce, je to nepohodlné, jednou nohou se opírám o podlahu a cítím, jak vysoký podpatek boří se do koberce a rozparek na sukni se rozvírá a odhaluje celou nohu, nesnažím se sukni urovnat a v duchu se bavím lačnými pohledy mužů. Jsem sama a mám chuť si tento večer s muži pohrávat, snad jako trest za věc, co provedl muž jiný, a nevím, jestli mu to odpustím, přemýšlím o něm a občas se zkoumavě podívám na svůj obraz do zrcadla. V ostrém, zeleném světle vitríny a v mihotavém odlesku skleniček se zrcadlím přímo neskutečně krásně, téměř se nepoznávám, jako bych přišla z jiného světa, snad je to předzvěst změn a toho co mě čeká a cítím, že jsem se změnila, jsem úplně jiná. Vnímám jemnou hudbu z druhé strany sálu, snaží se tam pár muzikantů, ale na tanec je příliš brzo, parket zeje prázdnotou, nudím se, v prstech otáčím skleničku, držím ji za stopku a sleduji, jak krouživým pohybem se víno rozvíří, až vyšplíchne na barový pult.
Omluvně vzhlédnu na barmana, přispěchá s úsměvem a příjemným hlasem řekne, "Nic se neděje." a stírá louži vína do ubrousku, pozoruji ho a dlouhými nehty netrpělivě poklepávám na sklenici, barman přistoupí blíže, nakloní se směrem ke mně. Je zvědavý a chtěl by si povídat, ale nemám zájem, jen ho za snahu odměním zdvořilým úsměvem, otočím se k němu zády a dívám se do sálu a v duchu se modlím, aby přišel muž, co mě zaujme, muž, kvůli kterému zapomenu i svou na pomstu, s takovým jsem připravena protančit celou noc. Večer nezačal tak jak jsem si přála, nepřišel ten, koho jsem čekala, kvůli kterému jsem podnikla dlouhou cestu a jsem teď sama v hotelu v cizím městě, večer začíná a zatím nevím, co bude dál. Rozhlížím se kolem, málo stolů je obsazených, hoteloví hosté ještě večeří v restauraci, možná přijdou později, nebo budou trávit večer i noc na pokoji.

Byla by to smutná vyhlídka na to, že bych mohla zůstat sama, měla jsem jiné plány a znovu zvažuji přítomné muže pohledem, je to marné, i když jsem slevila, žádný mě nezaujal, nic ve mně se neozvalo, to znamená, že mezi nimi není ten pravý muž pro mě. Snad se později zábava rozjede, nechce se mně večer prožít v pokoji, stát u okna, sledovat noční oblohu, počítat hvězdy nebo svítící okna do noci a hádat, za kterým se právě lidé milují, nebo se zabývat úvahou o mužích, jen to ne, očekávám mnohem víc. To by byla smutná noc, sama na pokoji a možná beze spánku, tak dnešní noc nesmí dopadnout, chci si vynahradit zklamání z počátku večera, mám neodbytný pocit, že pro mě nic nekončí. Toužím prožít něco mimořádného a tajemného, chci potkat zajímavého muže, seznámit se a dělat nečekané a neobvyklé věci, žít nebezpečně a bez zábran.
Obrátím se zpět k baru, barman mě stále pozoruje, cítím jeho pohled ve výstřihu, nejsem tím nijak pohoršena, je to přece muž a líbím se mu, kývnu na něj prstem, okamžitě přichází blíže, "Přejete si?", zeptá se. Objednávám si dvě deci vína, chvíli váhám a rozhodnu se pro červené, pozoruji, jak zručně víno nalévá a přistrčí ke mně plnou skleničku, s širokým úsměvem mě sdělí, že je to pozornost podniku. Přikývnu hlavou a usměju se nezávazně, úsměv mě okamžitě a dychtivě oplácí, chvíli váhám, v hlavě mě proletí přísloví o holubu na střeše a vrabci v hrsti, ještě jednou si barmana prohlédnu, ale jen poděkuji, cítím jeho zklamání, ale je mě to jedno. Je zkušený a poznal, že mě schůzka nevyšla a jsem sama, cítí svou šanci, není špatný, je to hezký muž a snaží se, ale není to muž pro mě, zeptám se ho na toaletu.

Váhavě ukáže rukou, dál si ho nevšímám a vykročím určeným směrem. Dveře jdou těžce otevřít, drhnou o shrnutý koberec, musím se do nich opřít celým tělem, měl by to někdo spravit, nespokojeně se ohlédnu, barman se naklání a sleduje mě, raději nic o koberci neřeknu a rychle mizím za dveřmi. Ocitnu se na chodbě a hledám správné dveře a první kroky vedou k zrcadlu, dívám se na sebe, jsem spokojená, upravím si jen vlasy nad čelem, rty přejedu rudou rtěnkou a uhladím si šaty kolem výstřihu, nakonec dám kapku parfému mezi ňadra. S přípravou na večer jsem si dala hodně záležet, vypadám skvěle a mám krásné a svůdné šaty, byla by škoda vše nechat ležet ladem. Cítím, že po dlouhé době jsem v lovecké náladě a chci líčit pasti na muže, jsem si sebou jista i přesto, že začátek večera nevyšel, když si na to vzpomenu, ještě teď se cítím nepříjemně.
Byla jsem zklamaná, když nepřišel, jen přes mobil se omluvil, chápu to i nechápu, vím, že je stále na cestách, ale snad si to mohl zařídit, když si mě pozval do tohoto luxusního hotelu, strávit s ním dovolenou. Vrátí se asi zítra, nebo pozítří, ale již si nejsem jista, zdali budu na něj čekat, tento večer hodně věcí změnil, život s ním byl složitý a má zamilovanost k němu mizí, marně ji v sobě hledám, nechci náš vztah znovu lepit dohromady. Chci, aby začalo něco nové, jsem si tím jista, cítím v těle předtuchu, že to tak bude a za nic na světě nepůjdu na pokoj, co bych tam dělala, mohla bych si jen číst knížku, ale románový hrdina mě dnes nenadchne. Dostávám chuť na zábavu, na flirt i na tanec a možná i na něco více a tak se rychle vracím k baru, přišla tam větší společnost a zasedli mně místo, jsou to samí muži a ve veselé náladě.

Barman na mě mává, má pro mě jiné místo, ale ignoruji ho, sleduji muže, jejich zátylky a pečlivě ostříhané vlasy, jsou na můj vkus až moc hluční, stále váhám, zda je požádám, aby si přesedli, nebo si vezmu svou sklenici a sednu si na druhou stranu. Přistupuji blíže, barman je nervózní a z jeho gest chápu, že mě chce posadit stranou od mužů, zatím nechápu, proč se tak snaží a směrem k němu zavrtím odmítavě hlavou. Vklíním se ramenem mezi dva muže, napínám se na špičkách a natahuji ruku, již skleničku držím v prstech za stopku a snažím se opatrně protáhnout zpět ve chvíli, kdy nečekaně jeden z mužů se prudce pohne a ze široka mávne rukou, zavrávorám a málem padám k zemi, ale druhý muž za mnou mně zachytí. Ale je stejně pozdě, cítím, jak obsah skleničky se mě vylil do výstřihu. Potůčky vína mě šimravě stékají po prsou dolů, a končí pouť po mém těle až u kalhotek, to mě rozzlobí, přitisknu si prudce dlaň na břicho.
Hněvivě vykřiknu, "Dávejte pozor!", ale původce mého neštěstí si ničeho nevšímá a to mě rozzlobí, druhý muž mě stále ze zadu drží za loket a omlouvá svého přítele, jeho dech voní po koňaku, vysvětluje, že je trochu v náladě, dnes všichni slaví a on přebral. Souhlasně kývnu hlavou, to chápu, i když pro ten to stav mám jiný název, ale kdyby se aspoň omluvil, zatím si klidně pokračuje v zábavě, možná ani netuší, co způsobil, jindy bych mávla nad tím rukou, ale je tady problém, co bude s mými šaty, červená skvrna od vína se na nich rozpijí a vypadá to, jako by mě krvácelo srdce. Krásné šaty jsou zničené a ve mně narůstá ještě větší pocit nespokojenosti a hněvu, když nereaguje opilec, vyřídím si to s mužem za mnou, je vlastně něco jako můj zachránce před pádem, ale na to nebudu brát ohled. Otočím se prudce k němu, ale jediný pohled do jeho tváře mě umlčí a cítím, jak překvapením jsem zůstala stát s otevřenou pusou.

S úžasem na něj hledím, zmateně polknu naprázdno, byla jsem připravena žádat náhradu za šaty, ale teď zaraženě mlčím, nejsem schopna promluvit a přemýšlím, jestli se mně to nezdá. To co vidím, si nemůžu rychle srovnat v hlavě, nevěřícně, projíždím očima jeho tvář, abych se ujistila, že se nemýlím a je to opravdu on Viktor Born, je těžké uvěřit tomu, že někdo takový stojí přede mnou, vpíjíme se navzájem do očí, v jeho spatřím šířit se zájem. Prohlíží si mě pohledem muže, zaujatého ženou, jeho pohled přímo jiskří, hledíme na sebe beze slova, nečekala jsem, že tady mohu potkat tak známého a slavného muže, jeho tvář dobře znám ze všech médií, je to muž ze známé rodiny, z velmi úspěšné a bohaté. Muž běžně nedostupný pro obyčejnou ženu, ale teď je tady a dotýká se mě, stále mě drží za paži, jsem v úžasu i z toho, že poznávám, že je mnou na první pohled okouzlený.
Pečlivě jsem si to přečetla v jeho očích a slova se mě rozprchla na všechny strany, Bože co mám dělat, naklání ke mně se zájmem hlavu, srdce mně vyděšeně bije, když se mně dívá do očí pohledem, který mě proniká až duše, jako by chtěl zjistit, co jsem zač. Na rtech se mu usadil jemný, ale významný úsměv, zatímco já se snažím zklidnit tlukot srdce a nabrat dech a pomalu si uvědomuji, že se mně to vážně nezdá, že jsem ho jako žena zaujala. Zatím co pátrám v jeho obličeji, uvědomuji si, že on trpělivě čeká na to, co chci říct, prudce se nadechnu a snažím se najít ztracený klid. I když se jedná o vteřiny, zdá se mě mé mlčení jako věčnost, začínám si připadat trapně, jak na něho zírám, přece se nesmím rozsypat na tisíce střepů, kvůli jednomu muži, i když je tak známý, je to pořád jen obyčejný muž a s těmi zacházet umím.

Konec 1. kapitoly
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 murielana murielana | Web | 10. prosince 2014 v 13:35 | Reagovat

Páni román, první díl je parádní [:tired:]

2 Simča Simča | 10. prosince 2014 v 15:14 | Reagovat

Dobrý začátek, těším se na další díl! ;-)

3 Beatricia Beatricia | Web | 10. prosince 2014 v 15:28 | Reagovat

Začíná to poutavě a napínavě scénou u baru... výborný start románu. Těším se na další kapitoly.☼☼☼

4 Akim Akim | E-mail | Web | 10. prosince 2014 v 15:53 | Reagovat

Že by první díl románu "z pohledu femme fatale"? Hmmm, četl jsem několik děl o ženě osudové, ale zatím nic z jejího pohledu. Začátek více než slibný. Těším se na pokračování. :-P

5 Princezna Glitch プリンセスグリッチ Princezna Glitch プリンセスグリッチ | Web | 10. prosince 2014 v 16:14 | Reagovat

Já vím, že se možná i bojím zbytečně... Ale jak už jsem někde psala, je to můj depka blog, takže..

6 pavel pavel | Web | 10. prosince 2014 v 16:15 | Reagovat

Vypadám skvěle a mám krásné šaty... v tom  docela vidím moji kamarádku K. až na to, že ta nelovila... té stačily obdivné pohledy mužů. :-D

7 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 10. prosince 2014 v 16:24 | Reagovat

Páni. Je to skutečně napínavé, a opravdu si ani nedovolím troufnout, s kým nakonec hlavní hrdinka bude.
Je mi také sympatické, že to píšeš v ich formě, protože si i myslím, že ti to jde lépe než er. A to už je co říct. Zní to přirozeněji.
Je to zatím asi tvůj nejpovedenější příběh, alespoň podle mého názoru.
jen tak dále a hluboce smekám před tvým talentem!

8 Zdena Zdena | 10. prosince 2014 v 17:03 | Reagovat

Elis s románem si mě udělala radost, cítím další zápletky. Omlouvám se za své maily, sem nedočkavá. Těším se na další díly. :-)

9 sugr sugr | E-mail | Web | 10. prosince 2014 v 17:20 | Reagovat

Jo, vypadala jsem skvěle, měla jsem nejen krásné šaty, ale i nádherné vlasy do pasu, které muže uváděli v trans! ;-) Když jsem na barové stoličce pohodila hlavou a vlasy mi pomalu padaly na má holá záda, muži mi leželi u nohou. Jen ten tvůj slavný hrdina byl tenkrát s tebou... :-)
Krásně napsané Eli i já jsem nedočkavá, protože tuším překrásné erotické vzplanutí s tím úžasně mladým a svůdným barmanem... ;-)  :-)

10 Princezna Glitch プリンセスグリッチ Princezna Glitch プリンセスグリッチ | Web | 10. prosince 2014 v 17:54 | Reagovat

Ale Elis, to já všechno vím. Čtu shitlaod knížek na tohle téma, co říkají to stejné, co Ty, chodím na přednášky, semináře, já to všechno vím a trust me, deep inside jsem nehorázně happy a na světě je opravdu krásně.
Možná Ti něco říká Enneagram. Jsem 4. typ, tragický romantik. Vyžívám se v melancholii, protože to potřebuju jako inspiraci, a je to víceméně takovej můj nástroj, abych byla happy. Jsem v pohodě a zvládám to. :) Díky

11 Alka Alka | E-mail | 10. prosince 2014 v 18:33 | Reagovat

Bezvadný začátek, bude to skvělý! Název naznačuje na co se máme těšit.[:tired:] :-)

12 Blanka Blanka | 10. prosince 2014 v 20:53 | Reagovat

Krásný román [:tired:]

13 Elis Elis | Web | 11. prosince 2014 v 6:08 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Moc všem děkuji... psát román je složitější, je více dějový než příběh nebo povídka, ale bude mou snahou, aby  tam bylo všechno co tam má být...

[4]: Akime děkuji, ženy osudové dovedou zamíchat osudem... doufám že se ti pokračování bude líbit...

[6]: Pavle to ti věřím, jestli je K ta kterou myslím, nemá zapotřebí lovit, muži ji padají k nohám ... dobře to znám...

14 Elis Elis | Web | 11. prosince 2014 v 6:17 | Reagovat

[7]: Děkuji, jsem ráda, že tě první kapitola zaujala a že to tak bude i nadále...

[8]: Nemusíš se omlouvat, já to chápu a tobě děkuji, že chodíš mé příběhy číst...

[9]: Sugr děkuji, ty si skvělá, máš krásnou fantazii... barman tam bude mít důležitou roli, ale to bude překvapení...

[5]:[10]: Jsem ráda, že jsi v pohodě....

[11]:[12]: Děkuji, budu se snažit, aby bylo na co se těšit...

15 Zuza Zuza | 11. prosince 2014 v 12:31 | Reagovat

Nemám slov, v tom baru je to perfektní O_O

16 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 17:11 | Reagovat

A mimochodem, ještě:
Sice je to blbé psát sem, ale chtěla bych tě pozvat na jednu soutěž na mém blogu:
http://reveriedreams.blog.cz/1412/soutez-protiklady
Pro případ, že by ses třeba na můj blog dlouho nepodívala a měla tak nevýhodu vůči ostatním!

17 Jana Jana | Web | 11. prosince 2014 v 19:28 | Reagovat

Líbí se mi, jak tu situaci popisuješ i jak k ní dokážeš přistupovat. Prostě s jedním mužem to nevyšlo, bude jiný. Tomuhle nemohu vyhubovat, vyhubuji jeho kamarádovi :-) Prostě se ze situací a z jednoho chlápka neposadíš na zadek :-) Kéž bych to já kdysi takto dokázala, mít takovou sebedůvěru :-)

18 stuprum stuprum | Web | 12. prosince 2014 v 4:08 | Reagovat

Z tvého psaní by měla většina chlapů ejakulaci, Elis. Tak je to vzrušující.
Možná to jen pro mě ten bar umocňuje, ale přijde mi, že lepší prostředí sis nemohla vybrat. :D

19 Akim Akim | E-mail | Web | 12. prosince 2014 v 11:40 | Reagovat

[18]: No ejakulaci zatím ne, ale k erekci se hrdě přiznávám. Je to vskutku velmi vzrušující a způsob, jakým to Elis vypráví je velmi autentický. Teda takhle na sebe bonzovat, ta pravdomluvnost je ale zvláštní vlastnost. :D  :-P

20 Deana Deana | 12. prosince 2014 v 11:50 | Reagovat

Bar je dobrý začiatok pre román, som zvedavá na ďalšie kapitoly, tá prvá je vynikajúca [:tired:]

21 pax pax | 13. prosince 2014 v 0:58 | Reagovat

vzrušující... :-)

22 Elis Elis | Web | 13. prosince 2014 v 5:45 | Reagovat

[15]: Díky, v baru vznikají různé situace...

[16]: Děkuji, soutěže moc nemusím, ale nejsem ještě rozhodnuta, časově nestíhám ...

[17]: Děkuji, v životě to tak chodí, kdo sedí v koutě toho nenajdou...

23 Elis Elis | Web | 13. prosince 2014 v 5:51 | Reagovat

[18]: Vážně stuprum, tak na to jsem nepomyslela, ale snad to nevadí... děkuji, mám stejný názor, bar je skvělé místo...

[19]: Akime děkuji, život musí být vzrušující, jinak by to byla nuda ...

24 Elis Elis | Web | 13. prosince 2014 v 5:52 | Reagovat

[20]:[21]: Moc vám oběma děkuji...

25 Ko Ky Ko Ky | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 13:09 | Reagovat

Kolik to bude mít kapitol? první se ti tedy moc povedl,až jsem navnaděná na další. :)

26 Elis Elis | Web | 14. prosince 2014 v 7:01 | Reagovat

[25]: Děkuji a doufám, že přijdeš i na další kapitoly, kolik jich bude zatím nevím, je to neomezené, bude to podle děje...

27 Ko Ky Ko Ky | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 15:02 | Reagovat

[26]:
není zač :) dobře, neboj ráda příjdu ;)

28 Miloš Miloš | Web | 14. prosince 2014 v 22:53 | Reagovat

Ať slavný muž nebo nuzák, v touze po pěkné ženě se neliší. Jenže barman přece jen tahá za kratší konec, ženy se nějak víc oddávají těm prvním :-)

29 Elis Elis | Web | 17. prosince 2014 v 5:52 | Reagovat

[27]: Budu se těšit...

[28]: V tom máš pravdu, ženy jsou romantické, ale i praktické....

30 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 18. prosince 2014 v 14:08 | Reagovat

Máš to hezky rozepsané. Ale trochu mě při čtení ruší délka většiny vět. Možná by neškodilo občas udělat tečku a pokračovat novou větou. Omlouvám se Ti za tu malou kritiku, ale ber to jako upřímnou radu od člověka, kterému zatím vyšly dvě knihy povídek ze života.  Dík za návštěvu i komentář na mém blogu.

31 Elis Elis | Web | 18. prosince 2014 v 14:34 | Reagovat

Je to můj styl psaní a tak se mě dobře píše, já zase nemám ráda krátké věty, kdy po pár slovech se sekají myšlenky a děj na kousky, ale doufám že si na můj styl zvykneš.

32 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 19. prosince 2014 v 8:18 | Reagovat

Moc hezky napsané, při čtení vidím děj před očima jako film :-)

33 Elis Elis | Web | 19. prosince 2014 v 19:11 | Reagovat

[32]: Děkuji, to mě těší, snažím se nepsat nudně a zdlouhavě...

34 Ko Ky Ko Ky | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 13:19 | Reagovat

[29]:
ráda si čtu takové dobré věci :)

35 Elis Elis | Web | 21. prosince 2014 v 17:30 | Reagovat

[34]: Díky...

36 Ko Ky Ko Ky | E-mail | Web | 26. prosince 2014 v 14:37 | Reagovat

[35]:
není zač ;)

37 Vanessa Vanessa | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 22:10 | Reagovat

Vážně mě to zaujalo. A to vlastně moc nemusím typicky romány ani červenou knihovnu. Většinou čtu slátaninu fantasy plus román. Ale tohle je tak napínavý. A ta žena má podle mého názoru silnou osobnost, která dokáže zaujmot. Vlastně takové ženy obdivuji. Zítra si přečtu další kapitolu. To slibují

38 Elis Elis | Web | 29. ledna 2015 v 7:30 | Reagovat

[37]: Moc děkuji... jsem ráda, že tě příběh zaujal...

39 ivisek ivisek | Web | 28. března 2015 v 14:21 | Reagovat

O_O Wááu,první kapitola je supééér! Už se těším jak budu mít více časíku a přečtu si další :-) Vypadá to, že zde na tomto blogu milá Elis budu hodně trávit času ;-) Jsi fakt dobrá a já jen můžu zatleskat!! Děkuji za milý komentík, který mě potěšil :-)  :-) Hezky den a ať se daří :-)

40 Elis Elis | Web | 12. dubna 2015 v 10:37 | Reagovat

[39]: Moc děkuji, jsem ráda, že se ti začátek příběhu zalíbil a doufám, že si ho přečteš postupně celý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Kdo není milován, je sám i v davu."